Суд призначив главі АМКУ Кириленку заставу
Вищий антикорупційний суд 28 серпня призначив голові Антимонопольного комітету Павлу Кириленку запобіжний захід у вигляді застави в розмірі понад 30 млн гривень.
Про це повідомляє Громадське.
Кириленко або його представники мають протягом 5 днів внести 30 280 000 гривень. У разі внесення застави на нього покладають обов’язки:
- прибувати на першу вимогу до детектива;
- не відлучатися без дозволу з Києва;
- повідомляти про зміну місця проживання;
- утриматися від спілкування зі свідками;
- здати документи, що дають право на виїзд з України;
- носити електронний засіб контролю.
Прокурорка Валентина Грабенюк наполягала на взятті підозрюваного під варту на 60 днів з можливістю внесення понад 121 млн грн застави.
За її словами, може бути інше майно, яке записане на третіх осіб і яке нині шукають. Натомість адвокат Кириленка просив суд не задовольняти клопотання про запобіжний захід.
Суддя наголосив, що розмір застави не має бути «свідомо непомірним». А у справі немає документів, які підтверджують «якийсь потенційний розмір коштів» Кириленка, щоб внести заставу.
«Я не знаю, помірні для нього 30 мільйонів чи не помірні. Ну, 121 [мільйон гривень] — великий сумнів, що він їх має, не знаю. Дуже великий сумнів. І тримання під вартою — це крайній засіб», — сказав суддя.
Прокурорка заявила, що буде оскаржувати це рішення.
На засіданні допитали тестя Кириленка — Олександра Матієнка — як свідка. Він розповідав, що члени його сімʼї, що «не були бідними людьми», розвивали бізнес ще з 1990-х. А вже після 2014 року, коли почалася російсько-українська війна, вони переїхали з Донеччини до Ужгорода, де придбали 4 квартири, а потім переїхали в Київ, де теж купували житло.
На питання, чи були в нього неофіційні доходи, він відповів, що «було по-різному». Також він сказав, що не памʼятає цін, за якими були куплені квартири.
Валентина Грабенюк заявила, що родина дружини Кириленка не мала статків, які б дозволили купити 21 обʼєкт нерухомого майна. А розповіді про бізнес вона назвала «інфоциганством про успішний успіх», маючи на увазі, що це неправдоподібно. Значна частина свідків у цій справі, за словами прокурорки, — це ті, хто перебуває у дружніх стосунках із Кириленком.
Обрати запобіжний захід Кириленку мали б через 72 години з моменту оголошення підозри. Натомість це зробили через майже 2 тижні: перше засідання було 15 серпня, а потім 20-го та 27-го. Суддя не дозволяв відеофіксацію та трансляцію попередніх засідань попри те, що вони були відкриті.
Нагадаємо, 14 серпня главі АМКУ Павлу Кириленку оголосили підозру в незаконному збагаченні на 56,2 млн гривень та декларуванні неправдивої інформації.